Lapkričio mėnesio parodos

 

GALERIJA 1 P

Ingridos Mockutės-Pocienės fotografijos ir poezijos jungčių paroda „Ne pirmą naktį nelauki sapno“

Visa tai – apie paros metą, kai fiziškai išlaikydami ryšį su aplinka, joje dalyvaudami, iš dalies prarandame su gyvenimu sąmoningą  kontaktą. Miego būsena – vienintelis laikas, kai nutraukiami visi saitai su dabartimi, kai praktiškai prarandi save tokį, koks esi, su visomis dienos sėkmėmis ir nesėkmėmis, pasakytais ir nepasakytais žodžiais. Vien tam, kad įgytum galimybę regėti save praeityje, ateityje ir laike, kurio niekada nebuvo ir niekada nebus. Bet tas žinojimas, kartu su atgautomis jėgomis aplankys tik nubudus.

Visa tai – apie mylimus ir nemylimus, apie prarastus ir tebeprarandamus. Apie vizijas, ryškesnes už realybę ir gyvenimą, kuriame nebedalyvauji, bet stebi save iš šalies. Paroda atsinaujina kas mėnesį: pasikartoja tie patys (nauji) vaizdai ir žodžiai.

Paroda eksponuojama spalio 23 d. – gruodžio 23 d.


GALERIJA 13 L

Fotometraštininko Eugenijaus Maciaus darbų paroda „Susitikimai“

Vyresniosios kartos kino ir televizijos operatorius, fotožurnalistas Eugenijus Macius savo 80-ties metų sukakties proga surengė daugiabriaunę dokumentinės fotografijos parodą „Susitikimai“.

E. Macius pristato ne tiktai Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai žinomų visuomenės veikėjus - menininkų, kultūros darbuotojų, žurnalistų, bibliotekininkų, teatralų, dvasininkų, politikų, kitų žmonių, su kuriais jam teko artimai bendrauti, susidurti gyvenime ir kūryboje, portretus.

Paroda eksponuojama iki lapkričio 6 d.


GALERIJA 3 A

Linos Mumgaudytės iliustracijų ir tapybos paroda „Paskutinės žuvies sugrįžimas“

Paroda pristato 2017 m. išleistos Linos Mumgaudytės knygos vaikams „Paskutinė žuvis“ iliustracijas, eskizus, dienoraštį ir tapybos darbus. Knygoje gvildenama ekologinė tema apie paskutinę žuvį jūroje. Ką daryti su ja? Suvalgyti, paleisti? Koks pasaulis būtų be žuvų? Ar pavyks knygos herojams išspręsti šią problemą?
Paroda eksponuojama iki spalio 30 d.


KRAŠTOTYROS SKAITYKLOJE


Neringos Poškutės-Jukumienės paroda „Dokumentai“ iš serijos vokai ir popieriai 

Šioje parodoje pristatomos emalio meno miniatiūros, objektai iš serijos „Vokai ir popieriai“. Tema „Dokumentai“ pasirinkta neatsitiktinai. Savo kūryboje autorė ironizuoja socialinius, kultūrinius ir politinius santykius. Šiuo atveju menininkė nagrinėja biurokratijos dominavimą ir „menamą“ įstatymo raidės viršenybę šiuolaikiniame laike.  Keliamas klausimas apie realų ir rezultatyvų veiksmą, kurio išraiška – pateiktasis dokumentas. Būdamas kaip svarbiausias socialaus gyvenimo fiksatyvas – yra viską lemiantis, viską nusakantis arba niekinis ir nieko nelementis. Savybė – „suvaikščioti koridoriais“ – įgalina „dokumentą“ būti aktyviu mūsų gyvenimo palydovu.

Paroda eksponuojama iki spalio 30 d.


VAIKŲ ABONEMENTAS

SMK organizuojama paroda „Špargalkės evoliucija“

Paroda organizuojama ir finansuojama Klaipėdos miesto savivaldybės, įgyvendinant projekto „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021“  programą.
Paroda eksponuojama iki lapkričio 2 d.


GERLACHO PALĖPĖJE

Danieliaus Rusio tapybos darbų paroda „Kokteilis“

Dailininkas Danielius Rusys: „Taip pavadinau todėl, kad tai mišinys iš visko, kas veikia mano jusles ir protą, ir daro įspūdį. Tai matyti meno kūriniai, kino filmai, skaityta lektūra ir asmeninės patirtys. Tai savo paties galvos turinio tyrinėjimas per vaizdą. Labiausiai man artimas siurrealistinis metodas, bet nesilaikau taisyklės, jog tai vienintelis man tinkantis metodas. Todėl viską, kas „šauna“ į galvą plaku į vieną kokteilį. Tai kaip savotiškas dienoraštis „Fusion“ (fusion – Miles Davis sukurtas džiazo stilius ir muzikavimo metodas – kai viskas, kas girdima aplinkui, maišoma į vieną katilą). Kokteilio sudedamąsias dalis palieku atpažinti žiūrovui.“

Paroda eksponuojama iki lapkričio 15 d.


Nuolatinės ekspozicijos

II AUKŠTO KIEMELYJE


Jono Virbausko mažosios skulptūros paroda


III AUKŠTO HOLE


Ievos Simonaitytės atminimo ženklai
Eduardo Malinausko tapybos darbas I. Simonaitytės portretas, 1985 m.
Petro Gintalo ir Motiejaus Narbuto medaliai
Ievos Labutytės ekslibrisai ir grafika
III AUKŠTO LAIPTINĖJE
Pamario krašto kalendorius „Žymūs žmonės“


ĮVAIRIOSE BIBLIOTEKOS ERDVĖSE


Romo Klimavičiaus darbų paroda
Konferencijų salėje eksponuojamas Nepriklausomybės akto signataro, Klaipėdos miesto tarybos pirmininko Alfonso Žalio portretas
I aukšto hole eksponuojamas meninis prototipas Actekų kalendorinio (arba saulės) akmens, kuris stovėjo pagrindinėje actekų sostinės (dabartinė Meksika) aikštėje.
Bibliotekos kieme Saulės laikrodžio knyga


SAULĖS LAIKRODŽIO KIEME


Paminklas kalbai
Bareljefas ir take į biblioteką granitinės trinkelės, ant kurių iškalti prof. Danguolės Mikulėnienės surinkti išnykę lietuvių kalbos žodžiai. Idėja įamžinti mirusius žodžius kilo rašytojams Vytautui Čepui ir Juozui Šikšneliui – Lietuvių kalbos gynimo draugijos įkūrimo iniciatoriams. Rašytojai, pasitelkę skulptorių Algirdą Bosą ir kalbininkę prof. dr. Danguolę Mikulėnienę, sumanė, jog prasmingiausias paminklas ne pačius geriausius laikus išgyvenančiai gimtajai kalbai būtų įamžinti mirusius lietuvių kalbos žodžius, kaip įspėjimą visiems mums, kad kalba pamažu traukiasi, laidodama nuostabaus grožio lietuviškus žodžius, nes jie ne svetimųjų, bet mūsų, lietuvių valia, yra keičiami į dirbtinius ar net sintetinius svetimžodžius.


VOKIŠKŲ LEIDINIŲ BIBLIOTEKOJE


KELIAUJANTI PRANCŪZŲ BIBLIOTEKA/ 1000 leidinių įvairia tematika prancūzų kalba / parengė Prancūzų kultūros institutas


Maloniai kviečiame!