žodžiai ir ženklai

Lapkričio 18 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Zitos Tallat-Kelpšaitės knygos „Ženklai ir žodžiai“ pristatymas. Renginio metu vyks vertimas į lietuvių gestų kalbą.

Pokalbį moderuoja LCC tarptautinio universiteto emeritė Eglė Zalatoriūtė

Ištraukas iš knygos skaito Klaipėdos dramos teatro aktorė Eglė Jackaitė

Ieškau žodžių į širdis.*

Žodžių, kuriuos suprastų lietuviškai ir angliškai, rusiškai ir kiniškai, vokiškai ir prancūziškai, ukrainietiškai ir ispaniškai, hebrajiškai ir arabiškai, indiškai, kazachiškai, persiškai ir visomis kitomis planetos kalbomis kalbantys žmonės. Žodžių, pasiekiančių protą ir jausmus. Žodžių, paliekančių ženklą. Žodžių apie laisvę ir priespaudą, vergovę ir saugumą, meilę, pavydą, neapykantą ir kitus demonus, apie karą ir taiką, gyvenimą ir mirtį, pasaulį ir Žemę, kuri XXI mūsų eros amžiuje ima slysti mums iš po kojų, o mes – beveik aštuoni milijardai šios žemės gyventojų – esame priversti nerimastingai žvelgti į kelias superlyderio statuso siekiančias personas, kuriančias beprotiškus scenarijus, ir viltingai laukti, kaip jie pakreips mūsų gyvenimus.

Lietuvos politikos forumas

Lapkričio 18 d. 18 val. bibliotekos Interneto skaitykloje bus tiesiogiai transliuojamas Lietuvos politikos forumas „Kokia turėtų būti Lietuvos Rytų politika?“

Iki Astravo atominės elektrinės reaktoriaus įjungimo dar keli mėnesiai, bet tarptautinių santykių temperatūra jau kuris laikas gerokai įkaitusi. Prezidentas Gitanas Nausėda ragina pradėti dialogą su Baltarusija, tačiau kritikai tai vadina tiesiog naivia ir mėgėjiška užsienio politika. Kokie Lietuvos ir Baltarusijos santykiai yra palankiausi Lietuvai? Kaip keičiasi Lietuvos ir Ukrainos santykiai Iki Astravo atominės elektrinės reaktoriaus įjungimo dar keli mėnesiai, bet tarptautinių santykių temperatūra jau kuris laikas gerokai įkaitusi. Prezidentas Gitanas Nausėda ragina pradėti dialogą su Baltarusija, tačiau kritikai tai vadina tiesiog naivia ir mėgėjiška užsienio politika. Kokie Lietuvos ir Baltarusijos santykiai yra palankiausi Lietuvai? Kaip keičiasi Lietuvos ir Ukrainos santykiai pasikeitus abiejų šalių prezidentams? Kokia apskritai turėtų būti Lietuvos Rytų politika? Apie visai tai – ekspertų diskusija Lietuvos politikos forume Anykščiuose.

Forumo dalyviai:
Linas Kojala, Gediminas Kirkilas, Laurynas Kasčiūnas, Raimundas Lopata 

Taktilinės

Lapkričio ir gruodžio mėnesio antradieniais ir penktadieniais nuo 16 iki 18 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje vyks Taktilinių knygelių mažyliams kūrimo dirbtuvės. Dirbtuvių metu supažindinsime su liečiamųjų knygelių kūrimu, nauda ugdant mažiausiųjų pasaulio suvokimą bei skatinant meilę knygoms ir skaitymui nuo pirmųjų žingsnių.

kuršių nerija

Lapkričio 19 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Aurelijos Mykolaitytės monografijos „Kuršių nerija lietuvių literatūroje: kultūros atminties paradigmos“ pristatymas.

Šioje knygoje siekiama patyrinėti literatūrinę žiūrą į Kuršių neriją, prasidėjusią lituanistiniais M. L. Rėzos tekstais ir tebesitęsiančią iki mūsų dienų: aiškinamasi, kaip lietuvių rašytojai žvelgė į šią vietą ir jos žmones, kas autorių topografinėje vaizduotėje reikšmingiausia. Tikimasi, kad ši knyga taps stimulu atgaivinti išblėsusią kultūros atmintį, kitaip pamatyti užmarį.

Renginį moderuos doc. dr. Marijus Šidlauskas.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Renginys nemokamas

Žaidimų paradigma

Kviečiame į bendras jaunimo ir vyresnių nei 55 metų amžiaus asmenų žaidimų popietes bibliotekoje, kurios vyks ketvirtadieniais Edukacinėje Erdvėje (H. Manto g. 9A, Klaipėda).

Lapkričio mėnesio renginiai:

Lapkričio 21 d. 15:00-16:30 val. meno terapijos užsiėmimas.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA mob. tel. 8 615 12640

Tai viena iš programos URBACT III projekto Žaidimų paradigma veiklų, kuria siekiama didinti kartų tarpusavio supratimą, skatinti jaunimo ir vyresnio amžiaus asmenų bendravimą. Projektas finansuojamas iš URBACT III Europos teritorinio bendradarbiavimo programos (2014–2020) bendromis Europos Sąjungos lėšomis.

už teisę kurti ir būti savimi

Lapkričio 20 d. 13.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje kelionę po Lietuvą tęsia Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojamas švietėjiškų renginių ciklas „Už teisę kurti ir būti savimi“.  Renginys, skirtas Klaipėdos miesto 6-9 klasių moksleiviams, jo trukmė – 1 val.

Šio renginio metu gyvenimiškomis istorijomis dalinsis ir ydingus mitus dėl neįgaliųjų teisės gyventi savarankiškai sklaidys Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė ir Neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Klaipėdos guboja“ vadovė Vaida Butautaitė. Renginio dalyviai susitiks ir bendraus su Šiaulių m. savivaldybės globos namų padalinio Dienos centro „Goda“ Spalvų muzikos orkestro (vadovės Natalija Pugačienė, Ilona Būdavaitė) muzikantais, susipažins su Vilniaus lietuvių namų mokinių savanoristės patirtimi, o taip pat dalyvaus dailės kūrybinėse dirbtuvėse „Sielos veidrodis“ bei šokio ekspromte. 

Lina Plyskaitienė

Spalio-gruodžio mėnesiais Edukacinėje erdvėje startuoja naujas psichologės Linos Plyskaitienės paskaitų ciklas apie priklausomybę.

Lapkričio 27 d. 16 val. Tema: „Priklausomybes ligos atsiradimo priežastys ir pasekmės“.

Gruodžio 4, 18 d. 16 val. Tema: „Pagalba priklausomybe sergantiems žmonėms“.

Kviečiame registruotis: https://bit.ly/2OvFjNo, el. paštu Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! arba telefonu: 412 532.
Registracijos metu nurodykite paskaitos datą ir temą.
Paskaitos nemokamos.