Edukacinės erdvės logo

Edukacinė erdvė – Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos poskyris, rengiantis ir įgyvendinantis edukacines programas, inicijuojantis ir bendradarbiaujantis Lietuvos ir tarptautiniuose edukaciniuose projektuose, organizuojantis kūrybines dirbtuves, mokymus ir informacinius renginius moksleiviams, šeimoms, jaunimui ir suaugusiems. Nedidelėje Edukacinės erdvės komandoje dirba skirtingų sričių bibliotekos specialistai – edukatoriai, bibliotekininkai bei IT specialistai. Mūsų tikslas – atskleisti neformalaus ugdymo naudą ir galimybes, ugdyti mokymosi visą gyvenimą svarbos suvokimą bei suteikti tobulėjimo galimybes kiekvienam visuomenės nariui. Todėl daugelis mūsų teikiamų paslaugų yra nemokamos. Daugiausiai dėmesio skiriame kūrybiškumo, skaitmeninio ir medijų raštingumo, kultūros edukacijos ir ekologijos sritims.

Šiuo metu ieškome naujo komandos nario, kuriam siūlome edukatoriaus pareigas.

Romane glūdi mažiausiai trys susipynusių realybių sluoksniai: romano pagrindinis veikėjas – rašytojas, rašantis knygą apie tai, kas, jo manymu, ją parašius neišvengiamai atsitiks gyvenimo tikrovėje. Rašomoje knygoje vaizduojamas rašytojo alter ego – romano herojus irgi rašytojas, rašantis knygą apie save. Susipynus abiem realybėms herojai ima nebesuvokti, kuri realybė yra fikcija, o kuri – tikroji. Juolab pagrindinio rašytojo vaizduotėje, o gal ir realybėje, jis nuolat atsiduria savo aprašomo herojaus tikrovėje. Rašytojas konstruoja, modeliuoja įvairius galimus žmonių santykių variantus, juos kaip hipotezes aprašo knygoje, o paskui leidžiasi į gyvenimą tikrindamas, ar numatyti įvykiai gali atsitikti ir kaip tai gali įvykti.
Pristatymas vyks liepos 23 d. 17. 30 val. Gerlacho palėpėje
Dalyvaus:autorius, VDU doc.dr. Liutauras Degėsys, filosofas, teologas, VDA doc.dr. Tomas Kiauka, sociologas, KU Socialinių pokyčių Centro vadovas, doc.dr. Liutauras Kraniauskas.

Vasarą tikrai niekas nenori kiurksoti bibliotekoje, todėl kviečiame savo skaitytojus susitikti po atviru dangumi – jau trečią vasarą atidarome „Vasaros lauko skaityklą“! Dvi vasaras džiaugiamės jūra ir saule Melnragės paplūdimyje, o šiemet įsikursime miestiečių pamėgtoje aktyvaus laisvalaikio zonoje – Klaipėdos poilsio parke (H. Manto g. 81).

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka ieško valytojo/os.

  • Pareigybės lygis – D;
  • Nustatomas pareiginis koef. – minimalus;
  • Darbas 5 arba 6 darbo dienos per savaitę, pagal iš anksto suderintą 40 val. per savaitę grafiką;
  • Sutartis terminuota.

Pareigybės paskirtis: valyti ir plauti grindis, laiptines, kilimines dangas, WC patalpas, langus, šluostyti dulkes nuo palangių, baldų, įrangos, paveikslų ir kt., šalinti buitines atliekas ir šiukšles iš tarnybinių, pagalbinių patalpų, vykdyti kitus Ūkio ir eksploatavimo skyriaus vedėjo pavedimus. Darbo vieta: Herkaus Manto g. 25, Klaipėda.

Susidomėję gali kreiptis iki liepos 2 d. į Ūkio ir eksploatavimo skyrių tel. +37069871912. Laukiame Jūsų gyvenimo aprašymo Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!.

jūrų muziejus, kriauklės

            Pirmoji Lietuvoje knyga apie viso pasaulio jūrų kriaukles tinka vasaros užduotam tonui. Juolab šiųmetinės. Kai kelionių horizontai susiaurėja, galima keliauti knygos puslapiais, veriančiais akį įspūdingais kriauklių atvaizdais ir sekančiais kriauklių istorijas. Ir gamtines, ir kultūrines.

            Tokia ta biologijos mokslų daktaro Algirdo Stankevičiaus parašyta ir Lietuvos jūrų muziejaus išleista knyga-katalogas „Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla. Kriauklės“, kurios pristatymas rengiamas birželio 11 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje. Jeigu orai leis, pristatymas vyks vidiniame kiemelyje, jeigu griaudės perkūnija, renginys persikels į vidų.  Renginyje pasirodys ir šokio teatras „Judesio erdvė“. Knygą pristatys autorius dr. Algirdas Stankevičius, muziejaus direktorė Olga Žalienė ir muziejaus biologas Remigijus Dailidė.

darbo skelbimas muzikai

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje kiekvieną dieną vidutiniškai apsilanko 1000 lankytojų, paskolinama 1771 dokumentas. Vienas iš labiausiai skaitytojų lankomų bibliotekos padalinių yra Abonementų skyrius, kurį sudaro registratūra, Vaikų literatūros abonementas ir Suaugusiųjų literatūros abonementas kartu su muzikos literatūros fondu. Abonementų skyriaus fondas – tai daugiau nei 400 tūkst. egzempliorių knygų, vaizdo ir garso įrašų bei kito formato leidinių. Abonementų skyriuje, be skaitytojų aptarnavimo ir skatinimo skaityti iniciatyvų, organizuojami ir vykdomi įvairūs renginiai bei edukaciniai užsiėmimai, įgyvendinama projektinė veikla. Bibliotekoje rasite naujausias technologijas, draugišką ir darbštų kolektyvą bei nuolatinę galimybę tobulėti.

šikšnelis

Norime pristatyti Juozo Šikšnelio istorinio romano „Praeities dulkės – mirties šešėliai“ recenziją, kurią parengė rašytojas Vytautas Martinkus. Recenzija publikuota literatūros žurnale „Metai“ (2020 m. Nr. 5-6) (pilnas žurnalo turinys čia).
Už šį romaną bei viso gyvenimo nuopelnus rašytojui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui, skulptoriui Juozui Šikšneliui buvo įteikta 34-oji literatūrinė I. Simonaitytės premija.

Vasara su knyga logo

Pirmąją vasaros dieną prasideda ir tris mėnesius iki rugsėjo 1 dienos truks jau penktasis, kasmet vis daugiau žmonių suviliojantis „Skaitymo iššūkis“. Jo metu pateikiamos penkios smagios skaitymo užduotys, kurias įveikusieji gauna dovanų.

Senosios knygos Šv. Jurgio bažnyčioje

Posakį, kad vertingi spaudiniai nedega, dar kartą patvirtino senosios Klaipėdos bibliotekos beveik detektyvinė senųjų knygų istorija. Po daugiau nei dešimtmetį trukusių paieškų nuo Kaliningrado iki Berlyno keliai atvedė į Vilnių, kur per visus istorinius kataklizmus per stebuklą išliko ypač vertingas uostamiesčio knygų lobis. O šio lobyno sukūrimą, išsaugojimą ir atradimą sieja tas pats slaptas kodas – Jurgio vardas.

Klaipėdos jaunimo teatro aktorius, savanoris prie mikroautobuso

Gegužės 8 d.  Klaipėdos jaunimo teatras ir Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pradeda naują bendradarbiavimo akciją. Šios iniciatyvos tikslas – bendromis jėgomis aprūpinti, karantino laikotarpiu rizikos grupėje atsidūrusius gyventojus, jų geidžiamomis knygomis ir tai padaryti mažiausiai rizikos keliančiu būdu – pristatant knygas į namus.

Knygos žmonėms reikalingos labiau nei bet kada

Pasak bibliotekos Abonementų skyriaus vedėjos Tomos Gergelienės nuo pat karantino pradžios buvo jaučiamas didelis gyventojų noras skaityti.