Projekto tikslas - skatinti įvairaus amžiaus Klaipėdos ir Tauragės apskričių gyventojus domėtis skaitymu ir didinti skaitymo kultūrą, pasitelkiant knygų personažų tematiką ir surengiant tris skaitymo skatinimo bei edukacinius profesionalių Klaipėdos aktorių spektaklius Klaipėdos ir Tauragės apskričių bibliotekose.
Projekto trukmė: 2014 m. gegužės – gruodžio mėn.
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba
Projekto vadovė Toma Gergelienė
Projekto partneriai: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Kretingos rajono savivaldybės M.Valančiaus viešoji biblioteka.
Trumpas projekto pristatymas: projekto metu buvo rengiama gyva ir virtuli vaidinamų spektaklių knygų žanrų paroda, vaidinimų metu buvo vykdoma edukacinė veikla ir bandoma sudominti kuo daugiau šeimų su vaikais bei įvairaus amžiaus žmones skaityti knygas, taip pat išleistas reklaminis edukacinis atvirukas-lankstinukas su projekto renginiais ir spektaklių personažais bei rekomenduojamų skaityti knygų pristatymais.

 

Įvykdytos veiklos: rugpjūčio 29 d. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje įvyko "Knygų personažai atgyja" spektaklio premjera. Joje dalyvavo apie 200 vaikų ir jaunų šeimų.

Rugsėjo 5 d. Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko antrasis spektaklio pasirodymas. Jame dalyvavo 200 vaikų.

Rugsėjo 15 d. Kretingos rajono savivaldybės M.Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko trečiasis spektaklio pasirodymas. Jame dalyvavo 100 vaikų.