Projekto tikslas – skatinti šeimas su vaikais, suaugusiuosius bei neįgaliuosius ir socialinę atskirtį patiriančius asmenis įsitraukti į kūrybines iniciatyvas, gaminant taktilines-liečiamąsias knygas,  telkti bendruomenę socialiniam aktyvumui bei didinti skirtingų socialinių grupių tarpusavio supratimą.
Projekto trukmė: 2019 m. kovo mėn. –  gruodžio mėn.
Projektą remia: Klaipėdos miesto savivaldybė
Projekto vadovė: Toma Gergelienė
Projekto partneriai
: UAB Druka, UAB Klaipėdos statybų kompanija, siuvimo padalinys BWT Production, Lietuvos aklųjų biblioteka, Labdaros ir paramos fondas „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“, Vakarų Lietuvos tėvų forumas
Trumpas projekto pristatymas: projekto vykdymo laikotarpiu bus rengiami taktilinių-liečiamųjų knygų gaminimo užsiėmimai įvairaus amžiaus ir socialinės padėties žmonėms, kurie skatins bendruomeniškumą, bendras veiklas, kūrybiškumą bei mažins socialinę atskirtį.

 

Projektas vyktų keliais etapais. Projekto pradžioje bus organizuojami siuvimo mokymai pradedantiems, kurie suteiktų žmonėms žinių kaip naudotis siuvimo mašinomis, apie siuvimo metodus, technikas. Biblioteka Edukacinėje erdvėje (H. Manto 9A) yra įrengusi siuvimo kampelį-darbo vietą, kurioje kiekvienas mokantis siūti gali naudotis siuvimo mašina. Norint visuomenę supažindinti su taktilinių knygelių nauda, poreikiu ir galimybėmis regos negalią turintiems vaikams bei matantiems vaikams bus  suorganizuotas seminaras visuomenei bei bibliotekų specialistams apie regos negalią turinčių žmonių poreikius, taktilinių knygų naudą ir dalijamasi patirtimi tų specialistų, kurie dirba su tokiomis jautriomis socialinės grupėmis. Taip pat projekto metu bus organizuojami taktilinių knygelių gaminimo užsiėmimai šeimoms, kurių metu tėvai su vaikais gamins liečiamąsias knygeles bei sužinos daug naudingos informacijos apie taktilines-liečiamąsias knygeles, jų siuvimo techniką, poreikį ir pan.