Projekto tikslas – didinti kultūrinės, meninės ir socialinės aplinkos tarpusavio bendradarbiavimą įtraukiant socialinės atskirties grupes, vaikus ir jaunimą į kultūrinę – edukacinę veiką.
Projekto trukmė: 2014 m. gegužės – gruodžio mėn.
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba.
Projekto vadovė Toma Gergelienė
Projekto partneriai: Šilalės savivaldybės rajono viešoji biblioteka, Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka, Klaipėdos rajono savivaldybės viešoji J. Lankučio biblioteka.
Trumpas projekto pristatymas: projektas "Keliaujantis menas 2014" vyksta jau antrus metus, jo metu norima suburti įvairių meno sričių menininkų grupę, kurios tikslas bus parengti kūrybinių dirbtuvių programas ir jas įgyvendinti kartu su tikslinėmis projekto grupėmis bei bendradarbiauti su kultūros srities institucijomis.

Baigiamojo renginio metu bus apžvelgiamos visos įvykusios dirbtuvės bei nuveiktos veiklos. Planuojama sukviesti Klaipėdos ir Tauragės apskričių viešųjų bibliotekų, kurios dalyvavo projekto veiklose, atstovus; pristatyti dirbtuvių veiklų rezultatus ir kūrinius, pasidalinti patirtimi ir muzikinėse kūrybinėse dirbtuvėse sudalyvauti kiekvienam norinčiam, baigiamojo renginio metu, gyvai.

Įvykusios veiklos: Gegužės 28 d. Šilalės savivaldybės rajono viešojoje bibliotekoje įvyko pirmosios projekto kūrybinės akvarelės liejimo dirbtuvės „Nerimtieji paišymai“ su Sigute Ach. Dirbtuvėse dalyvavo 20 žmonių. Sigutė Ach parodė trumpą mokomąjį vaizdo filmuką, taip pat pasakojo ir mokė akvarelės liejimo įmantrybių, atsipalaidavimo, kūrybiškumo ir fantazijos lavinimo subtilybių. Kiekvienas dalyvis galėjo nusilieti apie 10 nedidelių paveikslėlių, kuriuose vėliau buvo bandoma fantazuoti stebint, įžvelgti formas ir sužadinti savo pasąmonę, atkuriant vaizdinius.

Birželio 10 d. Skuodo savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės emalės papuošalų gamybos dirbtuvės su menininke Sondra Simonaitiene. Dirbtuvėse dalyvavo 20 dalyvių. Iš pradžių visi dalyviai buvo supažindinti su emalės gamybos technika, įrankiais, priemonėmis ir specifika. Su nekantrumu buvo imtasi kūrybos. Buvo dirbta su variu, įvairiausių spalvų emalės milteliais ir specialiais įrankiais. Visų dirbtuvių metu tvyrojo kūrybiškumo, moteriškumo aura, kurią kartais pertraukdavo juvelyrikos menui būdingi garsai. Kiekvienas dalyvis kūrybinių dirbtuvių metu pasidarė po kelis mielus įvairiausiomis spalvomis išmargintus dirbinius.

Spalio 24 d. Klaipėdos rajono saivaldybės J. Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės teatro dirbtuvės su Klaipėdos jaunimo teatro aktoriais. Kūrybinių dirbtuvių metu, šeši aktoriai pravedė šešis skirtingus užsiėmimus. Dirbtuvės buvo skirtos lavinti būsimų aktorių ar vaidinančių laisvę, gebėjimą dirbti grupėje, nes teatras - tai kolektyvinis menas – išmokti jausti partnerį ir sąveikauti su juo yra pagrindinis tikslas ir tai, ką aktoriai privalo įsisąmoninti jau pirmame kurse. Dalyviai buvo supažindinami su ritminio muzikavimo pagrindais. Pratimai buvo atliekami grupėse. Pagrindiniai pratimai: “ritminė piramidė”, “funny triangles” ir „body percussion (kūno perkusija)” buvo skirti lavinti muzikos, ritmo pojūtį, koordinaciją, darbą grupėse, su partneriu. Kita dalis - „aktorinis trenažas” pagal Londono Šekspyro teatro metodiką, „sceninis judesys” ir „aktorinės muštynės” – skirta lavinti aktorių vaizduotę, kūno valdymą, klausymą, partnerio pajautimą. Pabaigoje vyko aptarimas, dalyviai galėjo pasidalinti savo įspūdžiais ir užduoti klausimus. Taip pat aktoriai pristatė savo trumpą pasirodymą.

Lapkričio 10 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje vyko kūrybinės muzikinės dirbtuvės su Linu Švirinu. Pirmiausia vyko dalyvių ir bendras muzikinis susipažinimas. Dirbtuvėse dalyvavo šeimos su vaikais, kurie viso užsiėmimo metu kūrė dainą, ugdė muzikos ir ritmo pojūtį būgnais, metalofonais, gitaromis ir kitais instrumentais. Groti teko visiems - ir tėveliams, ir vaikams. Taip pat buvo lavinama vaizduotė, mokoma kaip susidoroti su scenos baime, skatinama žaidybine forma pažvelgti į paprastus ir tradicinius muzikavimo būdus kitaip - netradiciškai.

Gruodžio 1 - 19 d. bibliotekoje buvo eksponuojama projekto "Keliaujantis menas 2014" kūrybinių dirbtuvių akimirkų ir rezultatų parodėlė.